FEKETE ANTAL 1908. december 18-án Szentesen született. (ebben az évben június 1-én lett Pusztamérges önálló település) Négyen voltak testvérek. A 4 elemi iskola befejezése után a Duna-Tiszaközi Mezőgazdasági Kamara Kertmunkásképző iskolájának 2 éves tanfolyamát végezte el Kecskeméten.
1933-1937-ig a derekegyházi uradalom kertészetében mint gyümölcskertész állt alkalmazásban.
Munkáltatója véleménye: "a rábízott munkát, azok vezetését mindenkor szakszerűen, legnagyobb megelégedésre látta el. Becsületes, szorgalmas, fegyelmezett, önállóan dolgozni tudó szakember..."
1934-ben kötött házasságot Adorján Rozáliával. Két leánygyermekük született, Fekete Erzsébet és Mária. (mindkettő jelen volt a díszpolgárrá választási ünnepségen)
Pusztamérgesre 1938-ban költözött feleségével és Erzsébet nevű lányával. Schwarcz Jakab és Sebestyén Ármin gazdaságában gyümölcskertészként állt alkalmazásban 1952-ig. Az itt alkotott vélemény a következő volt róla: "Mint vezető gyümölcskertész szakértelmével, munkakészségével, becsületességével és hűségével a legteljesebb megelégedésünket érdemelte ki."
A pusztamérgesi embereknek ő tanította meg a gyümölcsfa metszés alapjait. A spárgatermesztés beindításával viszont egy újabb megélhetési lehetőséget adott a falu lakosságának. 1952. október 1-től 1953. október 1-ig mezőgazdasági előadó a Községi Tanácsnál, ezt követően 1955. március 1-ig a Csongrád - Békési Borforgalmi Vállalat Pusztamérgesi Célgazdaságában üzemegység vezető.
1955-től a Szegedi Járási Tanácsnak is tagja volt.
1955. április 15-től a Pusztamérges Községi Tanácsnál mezőgazdasági felügyelő.
1957-től a falu gazdajegyzője volt. Kertészeti tanfolyamokat szervezett és vezetett, ahol sok fiatal sajátította el a kertészkedés alapjait.
1961. március 1-én választották meg a Pusztamérgesi Rizling MgTsz elnökének.
1963-tól országgyűlési pótképviselő is. Közösségben, a közösségért dolgozott akkor, amikor a tagságot - akik egyébként a szervezeti élethez nem voltak szokva - együtt gondolkodásra és közös munkavégzésre kellett rábírni. Mindenkit türelemre és megértésre intett a legzavarosabb időkben is.
Nevéhez fűződik Pusztamérgesen a spárga termesztésének meghonosítása mellett a nagyüzemi szőlőtermesztés.
Kitüntetései:
1992. június 10-én halt meg Szegeden.
1996. július 20. óta Pusztamérges Díszpolgára.
Fehér:
zsáki, Bianca, Chardonnay, Cserszegi fűszeres, Ezerfürtű, Jubileum 75, Kövidinka, Kunleány, Olasz rizling, Ottonel muskotály, Rajnai rizling, Rizlingszilváni, Szürkebarát, Tramini, Zalagyöngye, Zefír, Zöld veltelíni
Vörös:
Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Kadarka, Kékfrankos, Zweigelt
A HUNGARICANA szolgáltatás elsődleges célja, hogy a nemzeti gyűjteményeinkben közös múltunkról fellelhető rengeteg kultúrkincs, történeti dokumentum mindenki számára látványosan, gyorsan és áttekinthető módon váljon hozzáférhetővé. Az 1982. évi évkönyvben Pusztamérges kialakulásáról a következők olvashatók:
Homepage Slideshow