Tisztelt Látogatóink!

Honlapunk - mint ahogy a településünk is - a lehetőségek szerint folyamatosan épül, szépül, fejlődik. Átalakulnak köztereink, kerti bútorok, kerékpártárolók, térburkolatok készülnek, hogy otthonosabban, komfortosabban érezhessük magunkat lakókörnyezetünkben. Hasonlóan "működik a településünk honlapja, közösségi oldala is; míg utóbbiba nem sok beleszólásunk van (de a tartalomszolgáltatásban azért jeleskedhetünk) az előbbiben - itt, a települési honlapunkon csak rajtunk múlik, hogy mit és milyen módon teszünk nyilvánosan hozzáférhetővé. A megújult oldal EZEN A HELYEN érhető el.

Megszerettük itt ezt a felületet, az elején kifejezetten kényelmes áttekinthető és kezelhető oldal épült fel. A hírkategóriák, események és az ügyintézést elősegítő nyomtatványok, információk azonban az idők folyamán egyre tekintélyesebbé váltak, az oldal több új funkcióval bővült, új aloldalak kerültek kialakításra, ezáltal annak szerkezete már bonyolulttá vált.

Lehet, hogy ebből Ön, tisztelt Látogatónk nem sokat érzékelt: a hírek időrendben, az eseménynaptár is változik és a tartalmak is frissülnek... ez valóban így van. Így volt. De a háttérben már dolgoztunk azon, hogy amit közzéteszünk, az még könnyebben megtalálható és böngészhető legyen és ne csak a friss információk, hanem a régebbi, archív anyagaink is jól hozzáférhetőek legyenek - ne csak az olvasók számára, hanem a keresőmotorok is jól boldoguljanak velük, jó pozíciót (lehetőleg az elsők között) foglaljunk el a találati listákon. A SEO marketing (Search Engine Optimization - keresőoptimalizálás) nem létszükséglet egy községi honlap tekintetében, de azért a látogató számára nem mindegy, hogy a "szőlő" a "Nagyboldogasszony templom" vagy a "Pusztamérges" kifejezésre mit kap a keresőből, hogy mely oldalakon böngésszen további adatok, információk után. Az internet bugyrai mélyebbek, mint az gondolnánk... és akkor még csak a felszínt kapargattuk meg egy kicsit...

1 szó, mint 100, a költözés, átalakítás mellett döntöttünk: a teljes tartalom (amennyire lehet, a szerkezet megtartása mellett) egy teljesen új felületre költözik. Ennek megfelelően itt már nem frissülnek a tartalmak, nem kerülnek fel új információ, azok már csak AZ ÚJ FELÜLETEN ÉRHETŐK EL. Hamarosan az elérhetőség eleve erre az új oldalra mutat majd, tehát automatikusan oda irányítja a rendszer, ha honlapunkra látogat. (ezzel kívántuk elkerülni, hogy az utolsó pillanatig frissen tartsunk egy kommunikációs csatornát, amelyről tudjuk, hogy úgyis parkolópályára állítjuk).
Kérjük Önt, hogy friss híreinkért kattintson át az új oldalunkra! Ugyanazokat a tartalmakat ott is megtalálja, de november 15. óta ide csak a legszükségesebb információkat töltjük fel, amott viszont naprakészek vagyunk. Reméljük, Önnek is hasznára válik és tetszik az új külcsín és a beltartalom!

Kellemes böngészést, hasznos információkat, tartalmas időtöltést kívánunk oldalunkon!

Képviselő-testület tagjai 2019-2024.

 

Dr. Papp Sándor
polgármester


Bakos-Homoki Szilvia
képviselő


Csíkos István
képviselő

 


Kispál István
képviselő
 
Krisztin Krisztián
képviselő

 
Preszner Richárd
képviselő

 

 
Turcsányi János
képviselő

HIRDETMÉNYEK

ELKÖLTÖZIK AZ OLDAL

Tisztelt Látogatóink!

Honlapunk - mint ahogy a településünk is - a lehetőségek szerint folyamatosan épül, szépül, fejlődik. Átalakulnak köztereink, kerti bútorok, kerékpártárolók, térburkolatok készülnek, hogy otthonosabban, komfortosabban érezhessük magunkat lakókörnyezetünkben. Hasonlóan "működik a településünk honlapja, közösségi oldala is; míg utóbbiba nem sok beleszólásunk van (de a tartalomszolgáltatásban azért jeleskedhetünk) az előbbiben - itt, a települési honlapunkon csak rajtunk múlik, hogy mit és milyen módon teszünk nyilvánosan hozzáférhetővé. A megújult oldal EZEN A HELYEN érhető el.

Bővebben...:

Te többet szelektálsz, mint egy éve?

A Mórahalomért Közbiztonsági és Vagyonvédelmi Egyesület új környezetvédelemmel kapcsolatos honlapot és applikációt hozott létre, ami elérhető a  www.ehulladek.morahalom.hu oldalon.  Az oldal fő célja, felhívni a figyelmet a szelektív hulladékgyűjtés fontosságára, ehhez nyújt segítséget, számos oktató videóval, naprakész cikkekkel, plakátokkal, a témában folyamatosan frissülő tartalommal.

Te többet szelektálsz, mint egy éve? Nehéz kérdésnek tűnik elsőre, pedig az oldal segítségével könnyedén megválaszolható.

Nincs más teendőnk, mint regisztrálni és rögzíteni a kidobott hulladékunkat a nyitóoldalon található játék segítségével. Megismerhetjük a szelektíven válogatható termékek típusait, valamint pontosan követhetjük havonta hány kg hulladékunk landol a szemetesünkben. Arra is lehetőségünk nyílik, hogy éves szinten nyomon követhessük szelektálási tendenciánkat. A honlapon az animációk és játékok miatt a gyermekek számára, a részletes statisztikai adatoknak köszönhetően pedig a felnőttek számára is egyaránt hasznos funkciókat találhatunk.

Az oldal egyik kiemelkedő lehetősége abban rejlik, hogy nem csak önállóan használható, így közösségformáló hatással is bírhat. Iskolás osztályok is regisztrálhatnak és követhetik a gyűjtésüket együtt, az osztályfőnök segítségével, majd közösen megbeszélhetik hogyan lehetne javítani az elért eredményükön. A hulladékbejelentési menüpont is lehetőséget biztosít erre, ami alapján közösségi szemétgyűjtő akciók szervezhetőek.

Ami biztos, hogy a tudatosabbá válás nem egyik napról a másikra történik, hanem egy tanulási folyamat, amiben mindig van mit tanulni, mindig van hova fejlődni. A szelektív hulladékgyűjtés, mindannyiunk szívügyévé kell válnia, hiszen, kis odafigyeléssel mindenki jelentős változást tud elérni saját otthonában és környezetében.

A honlap az "e-HULLADÉK - Építsünk együtt virtuális hulladékhegyet!" című projekt támogatásával, az Agrárminisztérium Nemzeti Környezetvédelmi Program "Zöld forrás 2019" pályázati felhívás keretében valósult meg.

Egyenlő bánásmód 20/8

Az egyenlő bánásmód mindenkit megillet!

Az Egyenlő Bánásmód Hatóság Csongrád megyei referense dr. Kiss Éva 2020. augusztus 25-én, kedden 10-14 óra között a makói József Attila Városi Könyvtárban (6900 Makó, Deák Ferenc u. 2.) tartja ingyenes járási félfogadását. (cikk végén a szegedi időpontok is!)

Bővebben...:

Tartalékos katonai szolgálat

6 hónapos, speciális tartalékos katonai kiképzést indít a Magyar Honvédség. Szeptemberben folytatódik a speciális tartalékos katonák fél éves kiképzési programja, most is több száz jelentkezőt várnak a megyeszékhelyek toborzóirodái és a Kormányablakok.

Bővebben...:

Óvodapedagógus Pusztamérgesre

Ruzsai Hétszínvirág Óvoda és Bölcsőde vezetője - 6786 Ruzsa, Alkotmány tér 3. sz. – a közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény 20/A. § alapján pályázatot hirdet Pusztamérgesre következő munkakör betöltésére:

Bővebben...:

Havi Mini Eseménynaptár

Go to top