A Pusztamérgesi Hírlevél életében újabb fejezet nyílik. Nem változást és hatalmas újítást magában foglaló, de mégis jelentős dolog, hogy eddig megjelent kiadványaink - a leadandó kötelespéldányokon kívül - ezentúl a Magyar Elektronikus Könyvtár (MEK) Elektronikus Periodika Archívum és Adatbázis rendszeréből is elérhető. Hozzáférhetőek a hírlevél jellemző adatai is. Ez a szolgáltatás a magyar vonatkozású elektronikus időszaki kiadványok könyvtári igényű nyilvántartására, illetve egyes folyóiratok archiválására irányul. A szolgáltatás célja, hogy létrejöjjön és minél tovább rendelkezésre álljon az elektronikus időszaki kiadványok szervezett, több szempontból visszakereshető katalógusa, illetve hogy minél több digitális periodika juthasson stabil hozzáférésű megjelenési módhoz és szakmai támogatáshoz; a felhasználók pedig minél könnyebben tájékozódjanak az e-periodikák (bizonyos időközönként rendszeresen megjelenő tematikus kiadványok) világában.

Miért fontos ez, ha itt is elérhető, innen is letölthető bármelyik lapszám? Mert semmi nem örök - bár nagyon megbízható és stabil platformon tanyázunk - bármi előfordulhat. És akkor mindaz, amit hosszú évek munkájával felépítettünk, egy szemvillanás alatt semmivé lesz; mondhatni pótolhatatlan dolog illan el, mint a tavaszi virágillat. Jó az, ha van egy "tartalék" forrás is.
Az első gondolatra értelmetlen, de jobban belegondolva nagyon hasznos duplikálásnak további haszna is van: nem feltétlenül helyben kezdi a kutatást az, aki napi dolgainkra vagy hajdan történt eseményekre kíváncsi! Bár a világháló segítségével a Föld túlfelén is gyorsan szétnézhetünk, azt nem tudhatjuk, hogy a hozzánk érkező vándor milyen irányból érkezik és mire kíváncsi.

Ha egy olyan jó hírű és tekintélyes adatbázisban szerepeltetjük a Pusztamérgesi Hírlevelet, mint a MEK gyűjteménye, azzal igen nagyra nyitjuk azt az ajtót, amely a nagyvilágból hozzánk vezet! Tanulmányokhoz, értekezéshez, vizsgamunkákhoz is kutatnak  ott, hasznos információkat találhatnak rólunk, amely felhasználásra kerülhet - szárnyra kel ezzel az is, hogy vagyunk, létezünk és dolgozunk! Jó dolog ez - mert ahogy Tamási Áron híres, sokat idézett gondolata összefoglalja:

"Azért vagyunk a világban,
hogy valahol otthon legyünk benne."